2008. március 19., szerda

Lakáslízing további előnyei

Hogyha új építésű ingatlant vásárol, a jövedelem alapú ügyfél minősítés alapján az ingatlan piaci értékének 100%-a finanszírozható.
Sokkal kedvezőbb a hitelhez képest, mert alacsonyabb jövedelemre is magasabb értékű lakást tud vásárolni. Például egy 10 millió Ft-os ingatlan lízing esetén elég 110.000 Ft nettó jövedelmet igazolni.
Minimálbér esetén maximum 50 millió Ft-os ingatlan vásárolható, magas jövedelem esetén nincs ilyen korlátozás.

3 év után adhatja el a lízingbe vett ingatlant, ami azt jelenti, hogy Ön vevőkijelölési joggal rendelkezik. A lízing a hitelhez hasonlóan előtörleszthető, ha egy összegben kifizetné a fennálló tőketartozást, akkor van lehetőség végtörlesztésre, vagyis az Ön tulajdonába kerül az ingatlan.
Alacsony kezdeti költségek ingatlan lízingnél

Új ingatlan lízingelése esetén nem kell illetéket fizetni 15 millió Ft-ig, e felett is csak a 15 milliót meghaladó részre.
Alacsonyabb közjegyzői díjat kell csak fizetnie más jelzáloghitelekhez képest

Lakáslízing előnyei

Nem rendelkezik önerővel? Fizeti az albérletet, de ugyanezt a pénzt inkább a saját lakására fordítaná?
Befektetési célból venne lakást, és bérbe adná?
Minderre megoldás az ingatlan lízing.
Az ingatlan lízing előnyei:
* nagyon kedvező havi lízingdíjak
* gyors lízingbírálat (maximum 4 hét)
* lakás akár önerő nélkül
* nincs kezelési költség
* 15.000.000 Ft-ig illetékmentes
* pótfedezet bevonható (ha csak minimálbért tud igazolni)
* előtörlesztési lehetőség
* Amennyiben javítja a fizetőképességét, lehetőség van társlízingbevevő bevonására

Ingatlan lízing esetén az ÁFÁt nem fizeti ki lakásvásárláskor, hanem kamatmentesen, a havi lízingdíjjal törleszti az államnak (nyílt végű lízing). A havi ÁFA törlesztés 3.019 Ft, ami egyfajta kamatmentes ÁFA finanszírozás.
Példa: egy 15 millió Ft-os új lakás esetén az ÁFA 2,5 millió Ft. Ha ezt is hitelből fizeti, akkor 25 év alatt majdnem a dupláját, 4,9 millió Ft-ot fizet, csak az ÁFA után.

2008. március 18., kedd

OTP Lakáslízing

Az OTP Lakáslízing a lakáshitel azon formája, ahol az OTP Lakáslízing Zrt. a lakáshitelnél megszokott elidegenítései és terhelési tilalom bejegyzése helyett a tulajdonjogot tartja fenn magának a futamidő végéig, illetve az esetleges végtörlesztésig. Az OTP Lakáslízing Zrt. az ingatlant egy lízingszerződéssel lízingbe adja a hitelt felvevőnek. A futamidő alatt a gyakorlati tulajdonjog a lízingbevevőé.

A lakáslízing a lakáshitellel teljesen megegyezik, az ügyfelet ugyanazok a jogok (és kötelezettségek) illetik meg, mint a lakáshitelnél.

Tehát

  • a lakás bérbe adható,
  • lízingdíj átvállalással eladható (ugyanúgy, mint a jelzáloggal terhelt lakás, de vagyonátruházási illeték fizetése nélkül),
  • elő- vagy végtörlesztési lehetőség van.

Nem fizetés esetén az ügylet kezelése ugyanúgy történik, mint a lakáshitelnél: Amennyiben nincs mód átütemezésre, a lakás lízingdíj átvállalással vagy anélkül értékesíthető, utóbbi esetben a lízingcég a befolyt összegből a bruttó tőketartozásra tart igényt, az efölötti rész az ügyfelet illeti (akkor is, ha időközben értéknövekedés történt az ingatlanon). Az ügyfél által addig befizetett pénz tehát nem vész el, ugyanúgy, mint a lakáshitelnél a befizetett lízingdíjak tőkerésze az ügyfél tőketartozását a futamidő alatt folyamatosan csökkentik.

Megkülönböztetünk nyíltvégű és zártvégű pénzügyi lízinget. Nyílt végű lízingszerződés esetében a lízingbevevő az összes tartozásának kiegyenlítése után vevőkijelölési jogával él (bármilyen személyt megjelölhet!), ezt a konstrukciót új lakások esetében alkalmazzuk. Zárt végű pénzügy lízing esetében a lízingbevevő lesz automatikusan a jogi tulajdonos az összes tartozás kiegyenlítése után (tehát itt nincs vevőkijelölési jog), ezt a konstrukciót használt lakáslízing és szabadfelhaszálású visszlízing esetében alkalmazzuk.

Az OTP Lakáslízingről általában

Lizing fogalma

A lízingszerződés alapján a lízingbeadó köteles a szerződésben meghatározott ingó vagy ingatlan dolog tulajdonjogát a lízingbevevő választása szerinti feltételek mellett és a lízingbevevő megbízása szerint abból a célból megszerezni vagy azt abból a célból előállítani, hogy azt a szerződésben meghatározott időtartamra (futamidő), eszköz alapú finanszírozás keretében a lízingbevevő használatába adja. A lízingbevevő a dolog átvételére és díj fizetésére köteles.